Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie zimowe?

Ferie zimowe to doskonały czas na rodzinne spędzenie czasu lub zabawę z rówieśnikami. Jednak gdy nie planujecie w tym czasie rodzinnego wyjazdu, świetnym wyborem będą półkolonie zimowe. Dlaczego warto z nich skorzystać? Jak wybrać te najlepsze dla dziecka?

Czym są półkolonie?

Półkolonie to rodzaj stacjonarnych zajęć przeznaczonych dla dzieci, które odbywają się najczęściej w miejscu zamieszkania i nie obejmują noclegu.

Dzięki półkoloniom maluch może zatem każdego dnia wracać do domu i nie musi rozstawać się z rodzicami. Rodzice jednocześnie mogą wtedy iść do pracy i nie muszą martwić się o zapewnienie dziecku odpowiedniej opieki, gdy nie będzie ich w domu.

Wobec tego taka forma spędzania ferii ma wiele korzyści i będzie doskonałą alternatywą dla wyjazdu, który nie zawsze można zorganizować, na przykład ze względu na obowiązki zawodowe czy związane z tym koszty.

Półkolonie dla dzieci mogą odbywać się zarówno jako półkolonie zimowe, jak i letnie, dlatego można skorzystać z nich zarówno w trakcie ferii w zimie, jak i letnich wakacji.

Ciekawe zajęcia, jakie odbywają się w trakcie półkolonii, powodują, że ich mali uczestnicy mogą spędzić czas na różnych atrakcjach i poznać nowych znajomych. Szeroka gama tematycznych propozycji dla najmłodszych powoduje przy tym, że półkolonie mogą być też kapitalnym sposobem, by rozwijać pasje!

Jakie zalety mają półkolonie dla dzieci?

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na półkolonie zimowe? Za wybraniem takiej formy zajęć przemawia wiele korzyści:

 • Twoje dziecko może spędzić ten czas poza domem bez potrzeby wyjeżdżania na ferie,
 • Ty masz za to czas, aby pracować i realizować inne obowiązki, dlatego nie musisz brać urlopu w pracy lub zatrudniać opiekunki,
 • Wiele ciekawych, zróżnicowanych zajęć dla dzieci, jakie odbywają się w trakcie półkolonii, to sposób, by poznawać nowe rzeczy i rozwijać pasje,
 • Maluch może zdobywać nową wiedzę i umiejętności przez aktywną zabawę,
 • Podczas półkolonii dzieci cały czas przebywają pod opieką, dlatego są bezpieczne,
 • Uczestnicy półkolonii mają zapewnione posiłki,
 • Dziecko przebywa w gronie swoich rówieśników i ma szansę na zawarcie wielu nowych znajomości,
 • Mały uczestnik półkolonii nie musi na długi czas rozstawać się z rodzicami, dlatego to doskonały wybór dla mniejszych dzieci – już od 4. roku życia,
 • Rodzice mogą w razie potrzeby łatwo odebrać dziecko z półkolonii,
 • To również oszczędność pieniędzy, ponieważ półkolonie będą tańsze niż kolonie ze względu na brak noclegów.

Jakie półkolonie na zimę wybrać dla dziecka?

Dzisiaj półkolonie zimowe są bardzo popularne i oferowane są w wielu wariantach, dlatego rodzice często zastanawiają się, co wybrać.

Najczęściej półkolonie dzieli się na różne kategorie pod kątem ich tematyki, zatem najlepiej dobrać je zależnie od zainteresowań malucha, by wspierać jego rozwój i zapewnić mu mnóstwo dobrej zabawy.

Jeśli Twoja pociecha ma zdolności artystyczne, dobrym pomysłem mogą być zajęcia plastyczne. Popularne są także półkolonie poświęcone nauce języków obcych. Dla młodych fanów komputerów dostępne są półkolonie informatyczne, skupione na programowaniu.

Bardzo popularne są także półkolonie zimowe skoncentrowane na sporcie. To świetna okazja do tego, aby maluch aktywnie spędził czas i rozwinął w sobie prawdziwą pasję do jakiejś dyscypliny sportowej.

Sportowe półkolonie są dostępne w wielu wariantach i mogą być one również dobrane do zainteresowań dziecka. Nie mają one jednak formy regularnych treningów, natomiast skoncentrowane są na zabawie, dzięki czemu nie są tak męczące i nie zawierają elementów rywalizacji.

Oczywiście, dla małego piłkarza najlepszym wyborem będą półkolonie zimowe z jego ulubionym sportem. Piłkarskie półkolonie to świetna szansa na zapoznanie się z tą dyscypliną oraz na doskonalenie posiadanych już umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

Zimowe półkolonie piłkarskie – dlaczego warto?

Piłkarskie półkolonie zaliczane są do jednych z najczęściej wybieranych półkolonii w różnych grupach wiekowych. Będą dobrym wyborem dla małych dzieci – już od 4. roku życia, ale również dla tych, które już chodzą do szkoły. Co ważne, płeć nie gra roli, dlatego z zajęć mogą skorzystać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki!

Półkolonie poświęcone piłce nożnej to propozycja przeznaczona dla wszystkich dzieci – zarówno dla tych, które już potrafią grać, jak i dla tych, które jeszcze nigdy wcześniej nie były na prawdziwym boisku. Doświadczenie nie ma zatem znaczenia, ponieważ półkolonie nie są skupione na rywalizacji pomiędzy maluchami, ale na tym, by zapewnić im wsparcie w rozwoju i przy tym mnóstwo frajdy.

W trakcie zimowych półkolonii piłkarskich dzieci spędzają czas aktywnie, między innymi na ćwiczeniach ogólnorozwojowych w grupie, ale również na graniu w piłkę. Maluchy mogą wtedy budować swoją kondycję oraz umiejętności piłkarskie. Dzięki temu rozwijają swoje zdolności psychomotoryczne, uczą się zwinności, gibkości, spostrzegawczości.

Zimowe półkolonie piłkarskie nie polegają jednak tylko i wyłącznie na pobycie na boisku. Na uczestników czeka również wiele innych zajęć, które nie są związane z piłką nożną, a także ciekawe wyjścia, podczas których dzieci mogą świetnie się bawić.

Piłkarskie półkolonie zimowe mogą być więc idealną propozycją dla maluchów zainteresowanych piłką nożną, przy czym wiek, płeć i doświadczenie nie mają w tym przypadku znaczenia. Właśnie dlatego mogą być one strzałem w dziesiątkę dla każdego dziecka!

Półkolonie zimowe z naszą szkółką piłkarską!

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spędziło ferie zimowe aktywnie i na sportowo, skorzystaj z przygotowanej przez nas oferty!

Zimowe półkolonie poświęcone piłce nożnej, które odbywają się blisko domu to fantastyczna zabawa połączona z bogatym programem edukacyjnym na każdy dzień.

Po raz kolejny organizujemy zimowe półkolonie dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-12 lat. Jeśli Twoja pociecha lubi sport i zabawę na całego, nasze miejsce to strzał w dziesiątkę!

Przygotowaliśmy bogaty program dla najmłodszych. To nie tylko zajęcia sportowe, ale również edukacyjne, dlatego każdy dzień po brzegi wypełniony jest ciekawymi atrakcjami.

Na małych uczestników naszych półkolonii zimowych czekają:

 • ogólnorozwojowe zajęcia sportowe
 • treningi piłkarskie
 • język angielski dla dzieci
 • nauka pływania
 • park trampolin
 • podstawy programowania
 • warsztaty plastyczne
 • wizyta w Muzeum Pieniądza
 • wyjście do kina

W cenie zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry, wyżywienie oraz ubezpieczenie NNW.

Zapisz dziecko na półkolonie zimowe już teraz i zapewnij mu niezapomnianą zabawę podczas ferii!

Poznaj ogólnorozwojowe ćwiczenia dla dzieci w domu

Aktywność fizyczna jest dla dzieci bardzo ważna, ponieważ wspiera zarówno rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Gdy nie można akurat wyjść na dwór, warto zadbać o nią w domu. Zobacz ciekawe, ogólnorozwojowe ćwiczenia dla dzieci, które zapewniają dobrą zabawę, niezbędną dawkę ruchu, a także znakomicie nadają się dla małych piłkarzy!

Dlaczego warto ćwiczyć z dzieckiem w domu?

Brak ruchu w wieku dziecięcym może być przyczyną wielu problemów – nadwagi, otyłości, bólów mięśni i stawów, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, wad postawy, a także obniżonej koncentracji czy problemów ze snem. Właśnie dlatego każdy rodzic powinien zadbać o to, by jego dziecko regularnie korzystało z ruchu.

Doskonałym sposobem, by zadbać o aktywność fizyczną swojej pociechy, są ćwiczenia ogólnorozwojowe w domu. Takie ćwiczenia dla dzieci można wykonywać przez cały rok, również podczas niepogody.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe to takie, które wspomagają sprawność na różne sposoby. Budują siłę, wpływają pozytywnie na wytrzymałość, wspierają elastyczność ciała, poprawiają koordynację i równowagę.

Takie wspólne ćwiczenia z dzieckiem mogą być przy tym udanym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie, a rodzice mogą wtedy dać dziecku przykład i zachęcić go do aktywności fizycznej.

Prowadzone w domu ćwiczenia dla dzieci są też kapitalnym uzupełnieniem zajęć w szkółce piłkarskiej, pomagając dziecku w rozwijaniu jego zdolności fizycznych i dążeniu do jeszcze lepszych wyników.

15 pomysłów na ćwiczenia ogólnorozwojowe dla dzieci w domu

Zastanawiasz się nad tym, jak zadbać o aktywność fizyczną dziecka w czterech ścianach? Oto 15 pomysłów na ogólnorozwojowe ćwiczenia dla dzieci, które można prowadzić w domu. Doskonale nadają się również dla małych piłkarzy!

 1. Ćwiczenia rozciągające
  Domowy trening najlepiej zacząć i zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi. Dzięki nim można przygotować ciało do ruchu i zredukować niebezpieczeństwo kontuzji. Po kilku minutach takiej rozgrzewki można przystąpić do dalszego treningu.

Przykładowe rozciągające ćwiczenia dla dzieci:

 • Obroty głową w obie strony,
 • Krążenie ramion,
 • Krążenie bioder,
 • Wymachy rąk i nóg do przodu i tyłu,
 • Skłony boczne.
 1. Pajacyki
  Proste ćwiczenia, które aktywują mięśnie całego ciała oraz rozwijają koordynację. Świetnie sprawdzają się również jako element rozgrzewki przed rozpoczęciem treningu.
 2. Świeca
  Ćwiczenie to wymaga pozycji leżącej i polega na uniesieniu tułowia oraz nóg. Aby wykonać je łatwiej, można podeprzeć plecy rękami. Świeca ułatwia trening równowagi ciała.
 3. Koci grzbiet i mostek
  Dwa ćwiczenia lubiane przez dzieci, które pozwalają na rozciągnięcie mięśni pleców. Można również urozmaicić je przez naprzemienne podnoszenie nóg. Pomagają w zapobieganiu i redukowaniu wad postawy.
 4. Rowerek
  Jazda na niewidzialnym rowerku do przodu albo do tyłu podczas leżenia na podłodze to proste i dające dużo frajdy ćwiczenie dla dzieci. Można też wykonywać je w parach.
 5. Przysiady
  Te popularne ćwiczenia można urozmaicić również o wykonywanie dodatkowych ruchów, na przykład obroty i skoki.
 6. Przewroty do przodu i do tyłu
  Do tego ćwiczenia przyda się grubsza mata do ćwiczeń lub materac gimnastyczny. Fikołki, czyli przewroty wykonywane w przód i w tył są dobre dla kręgosłupa i pomagają w uzyskaniu większej elastyczności ciała.
 7. Ćwiczenia z drabinką gimnastyczną
  Zakup drabinki gimnastycznej do pokoju dziecka może być strzałem w dziesiątkę, by zachęcić je do dodatkowej aktywności. Drabinka znakomicie nadaje się do wspinania, zwisów i wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń. Wielu producentów oferuje też dodatkowe wyposażenie do drabinek jak huśtawki, ławeczki.
 8. Ćwiczenia na trampolinie
  Trampolina domowa to wyposażenie, które powoduje, że ćwiczenia w czterech ścianach stają się jeszcze bardziej ekscytujące. Dziecko może na przykład wykonywać pajacyki na trampolinie, biegać w miejscu.
 9. Pływanie po dywanie
  Proste ćwiczenie polegające na udawaniu pływania podczas leżenia na dywanie lub macie. Najlepiej nadaje się do tego styl żabki.
 10. Ćwiczenia z piłką
  Piłka nożna świetnie nadaje się też do treningów w domu. Ćwiczenia mogą polegać na unoszeniu piłki z użyciem nóg lub rąk, przenoszeniu jej pod rozszerzonymi nogami, toczeniu do drugiej osoby.
 11. Taczka
  To ćwiczenie przeznaczone dla dwóch osób, na przykład dla rodzeństwa lub dla rodzica z dzieckiem. Jedna osoba kładzie się na brzuchu na podłodze, a następnie podnosi się na rękach, a druga chwyta ją za nogi. Celem może być dotarcie w konkretne miejsce, na przykład do innego pokoju, okrążenie krzesła.
 12. Taniec
  Kapitalnym sposobem na aktywność fizyczną w domu dla dzieci jest też taniec. Energiczne ruchy aktywują mięśnie całego ciała i pozwalają szybko rozładować nadmiar energii.
 13. Tor przeszkód
  Przygotuj w domu tor przeszkód, na przykład z krzeseł, poduszek i urządź konkurs, kto pokona go najszybciej.
 14. Filmiki z ćwiczeniami
  Nie masz pomysłu na ćwiczenia dla dzieci? Skorzystaj z filmików dostępnych w Internecie, które przeznaczone są specjalnie dla najmłodszych. Znajdziesz wśród nich wiele ciekawych zestawów ćwiczeń, które urozmaicone są też piosenkami, rymowankami.

Ćwiczenia dla dzieci w domu – o czym warto pamiętać?

Aby domowa aktywność fizyczna była bezpieczna, warto odpowiednio przygotować przestrzeń, w której zamierza się ćwiczyć. Najlepiej przesunąć lub wynieść meble i posprzątać zabawki, by nie przeszkadzały w ruchu.

Warto ćwiczyć na grubszym dywanie albo na matach do ćwiczeń. Mogą one dodatkowo wygłuszyć podłogę, co jest ważne wtedy, gdy ćwiczy się w mieszkaniu.

Podczas ćwiczeń najlepiej nie nosić zwykłych skarpetek, ponieważ mogą powodować poślizgnięcia. Zamiast nich warto wybrać skarpetki antypoślizgowe lub ćwiczyć boso.

Trzeba również pamiętać o tym, by nie ćwiczyć po posiłku. Najlepiej zaczekać 2 godziny przed rozpoczęciem treningu.

Ogólnorozwojowe ćwiczenia dla dzieci w domu to zatem świetny wybór, gdy nie można wyjść na dwór i spędzić aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Warto prowadzić je regularnie razem ze swoją pociechą, by zadbać o rozwój jej sprawności ruchowej i zdrowie!

Czy zajęcia z piłki nożnej dla dzieci to dobry pomysł?

Piłka nożna jest jednym z najbardziej lubianych sportów w Polsce. Nic więc dziwnego, że zajęcia z piłki nożnej dla dzieci cieszą się tak dużym powodzeniem. Zobacz, kiedy warto zapisać swoją pociechę na zajęcia z piłki nożnej, jakie są ich najważniejsze korzyści i jak przygotować małego piłkarza do pierwszego treningu!

Czy warto zapisać dziecko na zajęcia z piłki nożnej?

Najczęściej to właśnie dziecko prosi rodzica, aby zapisał je na zajęcia z piłki nożnej. Decyduje o tym głównie zainteresowanie tym popularnym sportem oraz marzenie o karierze piłkarza.

Oczywiście, rodzic może również zaproponować dziecku tego typu treningi. Dzięki temu, że piłka nożna ma proste zasady i nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności, jest to bardzo dobry wybór dla wielu dzieci, by wspierać ich aktywny rozwój.

Warto pamiętać o tym, że zajęcia z piłki nożnej dla dzieci to nie tylko propozycja dla chłopców, ponieważ grać mogą również dziewczyny. To zatem doskonały wybór dla każdego malucha, który zainteresowany jest piłką.

Zajęcia z piłki nożnej dla dziecka – gdzie są dostępne?

Obecnie zajęcia z piłki nożnej dla dzieci cieszą się dużą popularnością i rodzice nie powinni mieć żadnych trudności ze znalezieniem ciekawej oferty dla swojej pociechy.

Organizacją tego typu zajęć zajmują się przede wszystkim szkółki i akademie piłkarskie, które również działają przy klubach sportowych. Prowadzą one zwykle treningi dla kilku grup wiekowych oraz na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu są one przeznaczone zarówno dla początkujących małych piłkarzy, jak i dla tych, którzy mają już nieco większe doświadczenie.

Od jakiego wieku dzieci mogą trenować piłkę nożną?

Piłka nożna jest sportem, który może być uprawiany praktycznie w każdym wieku. Kiedy więc najlepiej zapisać dziecko na treningi?

Dziecko może rozpocząć trenowanie już w wieku około 4-5 lat. Oczywiście, zajęcia z piłki nożnej dla dzieci w takim wieku będą różniły się od treningów przeznaczonych dla dzieci starszych. Polegają one przede wszystkim na zabawie w grupie, która połączona jest z wykonywaniem różnych ćwiczeń i rozgrywaniem meczów w mniejszych drużynach. W tego typu treningach mogą również uczestniczyć rodzice, dlatego to kapitalny pomysł na rodzinną rozrywkę.

Zajęcia piłkarskie przeznaczone dla starszaków skupiają się też na rywalizacji. Wówczas dzieci trenują razem, a następnie rozgrywają mecze w ramach szkółki oraz biorą udział w spotkaniach z innymi zespołami. Wtedy mali piłkarze mogą poczuć się jak podczas prawdziwych rozgrywek pucharowych i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Jakie korzyści daje dziecku trening piłki nożnej?

Do najważniejszych korzyści dotyczących zajęć z piłki nożnej dla dzieci zaliczane są:

 • Wsparcie dla zdrowia fizycznego i psychicznego – uczestnictwo w treningach sportowych pozwala na wszechstronny rozwój zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej. Dziecko może wtedy rozwijać swoją siłę, wytrzymałość, zwinność, równowagę, koncentrację.
 • Redukcja ryzyka i wsparcie w leczeniu dolegliwości – ruch w młodym wieku ma kluczowe znaczenie w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń. Dzięki zajęciom piłkarskim dziecko może łatwiej zrzucić nadmiarowe kilogramy, zadbać o prawidłową pracę układu oddechowego i krążeniowego, wzmocnić swoją odporność. Mali piłkarze mają również mniej problemów ze snem.
 • Nauka współpracy z innymi – piłka nożna jest sportem drużynowym, w którym duże znaczenie ma współpraca pomiędzy zawodnikami. Właśnie dlatego zajęcia z piłki nożnej uczą, jak współdziałać z innymi, by razem osiągać najlepsze wyniki.
 • Nauka dyscypliny – nie należy jednak mylić jej z musztrą. Dzieci uczestniczące w treningach uczą się tego, jak ważne jest przestrzeganie zasad, punktualności. Te umiejętności również przydają się w codziennym życiu.
 • Możliwość nawiązania wielu znajomości – w trakcie treningów dziecko poznaje nowych kolegów i koleżanki. Dzięki temu może ono łatwiej przełamać nieśmiałość w kontaktach z rówieśnikami.

Jak długo powinny trwać zajęcia z piłki nożnej dla dzieci?

Zajęcia piłkarskie dla dzieci mają różne formy. Nie polegają one tylko na rozgrywaniu meczów, ale przede wszystkim kładą nacisk na ogólnorozwojowe ćwiczenia fizyczne, gry w mniejszych grupach oraz zabawy, dzięki którym dzieci mogą bliżej poznać samą dyscyplinę i jej zasady, a także aktywnie spędzać czas.

Treningi najczęściej trwają około 60 minut. W przypadku młodszych dzieci w wieku 4-6 lat mogą być one krótsze, ponieważ maluchy szybciej się męczą – zwykle mają wtedy około 45 minut.

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci zwykle odbywają się 1-3 razy w tygodniu zależnie od wybranej sekcji oraz rodzaju treningu. Dodatkowo szkółki i akademie piłkarskie organizują turnieje, które zwykle rozgrywane są w weekendy.

Minimalny czas, na który można wykupić zajęcia w klubach, to na ogół miesiąc. Wiele z nich organizuje też treningi zapoznawcze.

Sprzęt potrzebny dziecku do trenowania piłki nożnej – co kupić?

Kluby i akademie piłkarskie organizujące zajęcia z piłki nożnej dla dzieci dysponują już zapleczem pozwalającym na organizację treningów. Na małych piłkarzy czeka wtedy wszystko, co niezbędne, czyli odpowiednio przygotowane boisko, piłki, pachołki, kamizelki służące do oznaczenia zawodników w drużynach.

Rodzice powinni zadbać o to, by dziecko miało odpowiedni strój na treningi – koszulkę, spodenki i skarpetki, a także spodnie, bluzę oraz czapkę na chłodniejsze dni i oczywiście specjalne buty piłkarskie, czyli korki. Ponadto konieczny będzie plecak na wyposażenie na treningi.

Jak jeszcze wspierać piłkarską pasję dziecka?

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby dziecko miało jak najczęstszy kontakt z piłką, również w domu. Warto więc w miarę możliwości przygotować przestrzeń do gry, zakupić odpowiednie wyposażenie jak piłki, bramka, a także chodzić z dzieckiem na boisko poza treningami.

Wsparciem w rozwijaniu piłkarskich zdolności będą również wspólne wyjścia na mecze, oglądanie ich w telewizji, kupowanie książek poświęconych piłkarzom i piłce nożnej, aktywne kibicowanie podczas rozgrywek, świętowanie zwycięstw i motywacja w razie porażek.

Zatem poza zdecydowaniem się na zajęcia z piłki nożnej dla dzieci rodzice mogą rozwijać pasję małego piłkarza na inne sposoby, by pomóc mu w uzyskaniu jak najlepszych wyników i satysfakcji z treningów.

Co robić, gdy dziecko nie chce chodzić na zajęcia sportowe?

Zapisywanie dzieci na zajęcia sportowe jest dzisiaj powszechne. Piłka nożna, basen, sporty walki, taniec – to tylko kilka popularnych zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Co jednak powinno się zrobić wtedy, gdy dziecko nie chce na nie chodzić? W takim przypadku ważne jest określenie prawdziwej przyczyny problemu i poradzenie sobie z nim tak, by maluch z ochotą korzystał z aktywności fizycznej.

Aktywność ruchowa u dzieci – dlaczego jest tak istotna?

Na rozwój dziecka wpływa wiele czynników, a wśród nich bardzo duże znaczenie ma ruch. Dziecko powinno ruszać się regularnie już od najmłodszych lat, ponieważ aktywność fizyczna sprzyja zdrowemu rozwojowi i pozytywnie oddziałuje na psychikę.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby u dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat ruch o średniej i podwyższonej aktywności wynosił minimum 1 godzinę dziennie.

Aktywność ruchowa wspomaga prawidłowy rozwój układu ruchu – kości, mięśni oraz stawów u dziecka. Poprawia też działanie układu oddechowego i krążeniowego, czyli płuc oraz serca. Dodatkowo sprzyja prawidłowej pracy układu nerwowego, odpornościowego i pokarmowego. Dzieci, które regularnie korzystają z ruchu, mają dobre samopoczucie psychiczne, lepiej śpią, mają wyższe poczucie własnej wartości.

Gdy dziecko nie korzysta z aktywności fizycznej regularnie, mogą pojawić się u niego różne negatywne objawy, które wpływają na ogólny stan zdrowia i mogą sprzyjać rozwojowi groźnych schorzeń.

Brak ruchu u dziecka może prowadzić do:

 • Nadwagi i otyłości,
 • Zaburzeń pracy układu ruchu, w tym wad postawy i wad stóp,
 • Chorób układu krążeniowego jak nadciśnienie, miażdżyca naczyń krwionośnych,
 • Niskiej odporności,
 • Zaburzeń snu,
 • Obniżonej sprawności umysłowej,
 • Pogorszonego samopoczucia psychicznego,
 • Trudności w integracji z rówieśnikami.

Dlaczego dzieci nie chcą uczestniczyć w zajęciach sportowych?

Wielu rodziców boryka się z problemem braku zainteresowania aktywnością ruchową swoich dzieci. W takiej sytuacji maluch często odmawia uczestnictwa w zajęciach, grymasi, płacze, buntuje się. Problemem może być wtedy zarówno WF w szkole, jak i dodatkowe zajęcia sportowe, również te, w których dziecko chciało uczestniczyć.

Wśród przyczyn braku chęci do ćwiczeń mogą znajdować się:

 • Zbyt duże wymagania – dziecko zniechęca się, ponieważ musi ciągle ćwiczyć ciężej, by uzyskać lepsze wyniki, które nie zawsze są dla niego osiągalne. Warto też wskazać, że problemem może być nacisk ze strony rodziców.
 • Konieczność rywalizacji – niektóre dzieci nie lubią rywalizować z innymi w dyscyplinach sportowych, zwłaszcza wtedy, gdy nie mają tak dobrej kondycji i często osiągają gorsze wyniki.
 • Odnoszenie porażek – porażka jest elementem wspinania się po szczeblach sukcesu, jednak może być demotywująca, gdy zdarza się często.
 • Brak przykładu ze strony rodziców – wtedy dzieci rzadziej podejmują aktywność fizyczną, ponieważ w rodzinie nie jest ona praktykowana.
 • Brak zainteresowania danym sportem – nie każdy maluch przepada za graniem w piłkę czy ćwiczeniami gimnastycznymi, dlatego może wtedy odmawiać uczestnictwa w zajęciach.
 • Trudności w grupie – gdy wybierane są sporty grupowe, dziecko może czuć się osamotnione, odrzucone, gdy inne dzieci nie chcą z nim ćwiczyć, dokuczają mu, a prowadzący zajęcia nie podejmuje żadnych działań, by to poprawić.
 • Zachowanie instruktora, nauczyciela – podnoszenie głosu, faworyzowanie, poniżanie, wyśmiewanie uczestników zajęć.
 • Szybkie męczenie się i ból – w tym przypadku przyczyną mogą być różne schorzenia, urazy, dlatego gdy dziecko często skarży się na dolegliwości, warto skorzystać z porady lekarskiej.
 • Brak odpowiedniego stroju do ćwiczeń – brak odzieży sportowej może powodować dyskomfort podczas ruchu, ale również narażać dziecko na dokuczanie rówieśników, którzy mają modne ubrania do uprawiania sportów.

Jak zachęcić dziecko do zajęć sportowych?

Gdy dziecko z niechęcią chodzi na zajęcia sportowe, można zmienić jego nastawienie do aktywności fizycznej. Jakie działania warto podjąć?

Porozmawiaj z dzieckiem, dlaczego nie chce ćwiczyć

W pierwszej kolejności warto poświęcić czas na rozmowę z dzieckiem, aby dowiedzieć się, dlaczego nie chce uprawiać sportów, opuszcza zajęcia sportowe, nie uczestniczy w nich aktywnie.

Jak wskazaliśmy wcześniej, przyczyny mogą być zróżnicowane, dlatego najlepiej dokładnie wypytać malucha, co jest powodem jego niechęci. Zdarza się, że dziecko ukrywa rzeczywiste problemy, na przykład związane z brakiem akceptacji grupy. Szczera rozmowa poparta zrozumieniem i chęcią pomocy ma tutaj kluczowe znaczenie.

Pozbądź się prawdziwego źródła problemu opuszczania zajęć sportowych

Gdy udało się określić, co jest źródłem problemów, kolejnym krokiem będzie jego wyeliminowanie.

 • Gdy zajęcia sportowe są ukierunkowane na wyniki, konkurowanie z innymi, co powoduje brak satysfakcji, porażki, warto poszukać takich, które traktują aktywność fizyczną jako źródło zabawy.
 • Gdy z kolei problemem nie jest sam sport, ale trener czy grupa rówieśnicza, warto pomyśleć o poszukaniu zajęć w innym miejscu.
 • Jeżeli dziecko nie ćwiczy, ponieważ czuje się źle w swoim ciele ze względu na nadwagę, otyłość, działaj kompleksowo, czyli rozpocznij dietę i postaw również na ruch w gronie rodziny.
 • Gdy dziecko nie ma odpowiedniego stroju sportowego, skompletuj go z jego pomocą.

Daj dziecku możliwość wyboru sportu, który ma uprawiać

Obecnie zajęcia sportowe są zróżnicowane i można dobrać je indywidualnie, zależnie od zainteresowań dziecka. To szczególnie ważne u dzieci starszych, nastolatków, które mają już własne preferencje pod tym względem.

Poza popularnymi aktywnościami jak piłka nożna, taniec, basen czy sporty walki dostępna jest też pełna gama innych zajęć przyciągających uwagę dzieci i młodzieży, na przykład akrobatyka, parkour, wspinanie się na ścianki wspinaczkowe, jeździectwo.

Zaoferuj alternatywną aktywność fizyczną

Zdarza się też, że dodatkowe zajęcia sportowe nie dla każdego dziecka są optymalnym wyborem. Wtedy o aktywność fizyczną warto zadbać w gronie rodziny.

Wspólne spacery, jazda na rowerze, wycieczki, wyjścia do parku trampolin to jedynie parę propozycji, by aktywnie spędzać czas z dzieckiem i zaszczepić w nim chęć do ruchu.

Wobec tego za brakiem zainteresowania sportem u dziecka może stać wiele przyczyn. Zadaniem rodzica jest wtedy rozmowa oraz poznanie jego motywacji. Na tej podstawie można wybrać takie zajęcia sportowe, które będą dla dziecka najlepsze i dadzą najwięcej satysfakcji.

Szkółka piłkarska dla najmłodszych, czyli od kiedy zacząć grać w piłkę?

Czy wiesz, że szkółka piłkarska to miejsce, w którym dziecko może rozpocząć nie tylko swoje pierwsze treningi piłki nożnej? Zobacz dlaczego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat sportu drużynowego i poznaj główne korzyści wynikające z grania w piłkę i nie tylko. Z naszego artykułu dowiesz się kiedy warto posłać swoje dziecko na zajęcia sortowe? Jak przygotować je do pierwszych treningów oraz jak wyglądają pierwsze zajęcia w szkółce piłkarskiej.

Kiedy zapisać dziecko do szkółki piłkarskiej?

Piłka nożna to sport, który w obecnych czasach cieszy się sporą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Miłość do piłki nożnej może się rozpocząć już od najmłodszych lat. Nawet w wieku trzech lat dziecko może rozpocząć podstawowe zabawy z piłką, na przykład w ogródku lub na placu zabaw. Również już praktycznie w tym wieku możliwe jest zapisane chętnego dziecka do takiego miejsca jak szkółka piłkarska. Treningi w szkółce piłkarskiej Akademia PRO.pozycja dziecko może rozpocząć już od czwartego roku życia. W naszej szkółce treningi odbywają się dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Szkółka piłkarska Akademia PRO.pozycja organizuje treningi dobrze dostosowane do potrzeb dzieci, które biorą w nich udział. Na początku ich intensywność nie jest zbyt wysoka i polega głównie na zabawie oraz innych aktywnościach ruchowych. Dzięki temu nie zniechęcamy dzieci już na samym początku i dajemy szansę polubić piłkę nożną od małego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie do szkółki piłkarskiej dziecka w wieku od czterech do sześciu lat, dzięki czemu będzie się cieszyło tą aktywnością oraz zdobywało nowe umiejętności. Na początku treningi polegają na bieganiu, skakaniu, koordynacji ruchowej z piłką oraz dobrą zabawą. Nauka pierwszych zasad gry w piłkę realizowana jest od szóstego lub siódmego roku życia.

Jak przygotować dziecko do treningów piłkarskich?

Odpowiednie przygotowanie dziecka do treningów piłkarskich jest niezwykle istotną kwestią, dlatego powinien o nie zadbać każdy rodzic lub opiekun. Przede wszystkim trening w takim miejscu jak szkółka piłkarska wymaga dobrania właściwego wyposażenia, czyli ubioru oraz funkcjonalnych butów. Niezbędne ubiór na pierwszy trening to koszulka piłkarska dla dzieci oraz spodenki piłkarskie. Oprócz tego dziecko powinno mieć dobrze dopasowane buty, które będą dla niego wygodne.

Jak przygotować dziecko do treningów piłkarskich?
Jak przygotować dziecko do treningów piłkarskich?

Przed treningiem warto zapewnić dziecku odpowiedni posiłek, aby nie czuło się głodne i nie opadało z sił podczas zajęć. Istotne jest także właściwe nawodnienie, dlatego warto zaopatrzyć dziecko na trening w wodę do picia.

Duże znaczenie podczas przygotowywania dziecka do treningów ma także podejście i wsparcie rodziców. Warto zachęcać dziecko do aktywności, jednak to od niego powinna wyjść inicjatywa chęci uczestniczenia w treningach. Szkółka piłkarska może pomóc rozwijać dziecko i umożliwiać mu swobodną aktywność. Jednak nie warto przesadzać z ilością zajęć dodatkowych, które mogą nadmiernie obciążać dziecko.

Warto skupić się na jednych zajęciach ruchowych, a treningi piłki nożnej będą doskonałym pomysłem dla dzieci w różnym wieku. Warto motywować dziecko do aktywności fizycznej, gdyż ma ona niezwykle korzystny wpływ na jego rozwój. Istotne jest okazywanie dziecku swojej pozytywnej oraz otwartej postawy. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu oraz wsparciu rodziców dziecko na pewno będzie mogło się cieszyć z treningów piłki nożnej. Warto również chwalić swoje dziecko, ponieważ treningi piłki nożnej to nie tylko sport, czy rywalizacja, ale również fantastyczna zabawa.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia w szkółce piłkarskiej?

Pierwsze zajęcia w szkółce piłkarskiej Akademia PRO.pozycja nie trwają dłużej niż godzinę. Nasza szkółka piłkarska dla najmłodszych dzieci oferuje treningi w formie zabawy, które polegają na wykonywaniu ogólnorozwojowych aktywności. Na początku każdego treningu przeprowadzana jest rozgrzewka, a następnie przystępujemy do realizowania treningu właściwego. Dzięki temu każde dziecko jest odpowiednio przygotowane do zajęć.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia w szkółce piłkarskiej?
Jak wyglądają pierwsze zajęcia w szkółce piłkarskiej?

Działania podejmowane na treningach dopasowane są tak, aby rozwijać dziecko w różnych kierunkach, a także dostarczać mu nowych, odpowiednio zróżnicowanych bodźców. Sprawia to, że dziecko rozwija się na treningach w dość szerokim zakresie, co wpływa pozytywnie na jego ogólną sprawność. Treningi wszechstronne odbywają się nawet dla dzieci do dwunastego roku życia. Dopiero po ukończeniu trzynastu lat mogą stać się one bardziej ukierunkowane. Jednak przede wszystkim na treningach rozwijamy umiejętności motoryczne, techniczne, a także psychiczne.

Istotna jest ogólna kondycja oraz wytrzymałość, dlatego realizowane treningi obejmują zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koordynacji i gier zespołowych. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie aktywizacji ruchowej dzieci, która ma niezwykle duże znaczenie dla postępów uprawiania różnych sportów, nie tylko piłki nożnej.

Szkółka piłkarska zdecydowanie zapewni dziecku wszechstronny rozwój na każdym etapie jego życia, dlatego treningi piłkarskie są tak polecane dla dzieci w różnym wieku. Rozwijana u dzieci wytrzymałość fizyczna umożliwia im osiąganie kolejnych postępów podczas treningów, dlatego warto dbać już od najmłodszych lat o aktywność fizyczną dziecka oraz prawidłowe wprowadzanie zasad piłki nożnej.

Jakie korzyści przynosi dla dzieci piłka nożna?

Treningi piłki nożnej dla dzieci mają szereg korzystnych aspektów, dlatego jest to sport, na który warto się zdecydować jako pierwszy wybór. Wśród głównych zalet uprawiania piłki nożnej można wskazać przede wszystkim poprawę samopoczucia u dziecka, ponieważ w trakcie treningów można w skuteczny sposób zniwelować stres oraz poprawić nastrój.

Szkółka piłkarska Akademia PRO.pozycja ma w swojej ofercie zajęcia, które także wpływają na poprawę zdolności koncentracji oraz uczą samodyscypliny. Każde dziecko od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności za swoje działania oraz skutecznej współpracy w grupie.

Treningi piłki nożnej w takich miejscach, jak szkółka piłkarska w pozytywny sposób wpływają na ogólny rozwój ruchowy dziecka, ponieważ każda aktywność fizyczna ma niezwykle duże znaczenie podczas kształtowania cech motorycznych dziecka oraz jego rozwoju. Dzięki treningom piłkarskim ciało dziecka wzmacnia się oraz staje się wytrzymalsze. Jest także bardziej gibkie i lepiej wygimnastykowane, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pojawienia się urazów. Szkółka piłkarska Akademia PRO.pozycja to miejsce, w którym dziecko może czuć się sobą i odczuwać radość z wykonywanej aktywności fizycznej.

Jak dobrać zajęcia sportowe dla dziecka?

Zajęcia sportowe dla dziecka będą doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez dziecko, ponieważ mają szereg korzystnych aspektów. Wśród nich można wskazać między innymi ogólną poprawę kondycji i sprawności młodego człowieka, ale także naukę współpracy w grupie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki zajęć dla dzieci, a także możliwości ich wyboru.

Rodzaje zajęć sportowych dla dzieci

W obecnych czasach rodzice mają bardzo szerokie możliwości wyboru zajęć sportowych dla dzieci. Jednak zajęcia sportowe dla dziecka powinny być także dostosowane do ich indywidualnych preferencji oraz potrzeb, ponieważ wtedy pociecha na pewno będzie bardzo chętnie uczęszczała na zajęcia. Wśród podstawowych rodzajów zajęć dla dzieci można wskazać następujące:

 1. Sporty drużynowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna lub mini hokej. Dzięki piłce nożnej i innym sportom drużynowym możliwe jest poprawienie ogólnej kondycji fizycznej dziecka, co ma znaczący wpływ na jego rozwój. Zabawa z piłką w łatwy sposób rozwija mięśnie, a także poprawia koordynację. Pozwala także na wyładowanie energii, co jest tak istotne dla dzieci w różnym wieku. Wśród głównych zalet sportów drużynowych takich jak piłka nożna można również wskazać naukę współpracy, a także poprawę umiejętności społecznych.
 2. Zajęcia ogólnorozwojowe, które obejmują między innymi zajęcia taneczne, gimnastyczne oraz łyżwiarstwo. Dzięki nim możliwa jest nauka samodyscypliny, systematyczności oraz wytrwałości. Zajęcia sportowe dla dziecka tego rodzaju wpływają także na zwiększenie świadomości własnego ciała oraz poprawę pewności siebie. Idealnie sprawdzą się u wszystkich dzieci, które mają jakieś kompleksy lub walczą z nieśmiałością.
 3. Sporty walki, wśród których można wymienić między innymi boks, azjatyckie sztuki walki oraz samoobronę dla dzieci. Te zajęcia sportowe dla dziecka także mają bardzo duży wpływ na jego samoocenę, ponieważ dodają pewności siebie. Jednak nacisk kładziony jest także na naukę dyscypliny oraz szacunku do innych osób. Istotny jest zarówno rozwój indywidualny, jak i współzawodnictwo.
 4. Nietypowe zajęcia sportowe, które mogą obejmować ścianki wspinaczkowe, trampoliny oraz baseny. Jest to idealny wybór dla dzieci, które nie lubią typowej aktywności fizycznej. Zajęcia tego rodzaju wzmacniają organizm oraz wpływają na ogólną poprawę kondycji dziecka.
Rodzaje zajęć sportowych dla dzieci
Rodzaje zajęć sportowych dla dzieci

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia sportowe?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment na zapisanie dziecka na zajęcia sportowe. Najlepiej uczynić to już w wieku przedszkolnym, czyli gdy dziecko ma trzy lub cztery lata. W tym czasie dzieci mają bardzo dużo chęci do aktywności oraz szybko uczą się nowych rzeczy. Natomiast w wieku od trzech do siedmiu lat następuje bardzo dynamiczny rozwój sprawności dziecka, dlatego sprawdzą się wszystkie aktywności fizyczne, które mają wpływ na poprawę kondycji. Trening sportów drużynowych takich jak piłka nożna można rozpocząć już od czwartego roku życia. Na początku zajęcia sportowe dla dziecka przebiegają w formie zabawy, jednak wraz z upływem czasu oraz nabieraniem umiejętności stają się one dużo bardziej zaawansowane. Warto zapisać dziecko na sport, gdy często się nudzi oraz pragnie zdobywać nowe umiejętności, na przykład w konkretnej dziedzinie sportu. Zajęcia sportowe dla dziecka sprawdzą się także, gdy młodemu człowiekowi brakuje kontaktów z rówieśnikami lub ma zbyt dużo energii i nie wie, w jaki sposób najlepiej ją spożytkować. Grupowe zajęcia sportowe, takie jak na przykład piłka nożna, uczą również odpowiedzialności oraz systematyczności, a także współdziałania w grupie.

Jakie zajęcia sportowe dla dziecka wybrać na początek?

Kolejną istotną kwestią dla rodziców jest wybór pierwszych zajęć dla swojego dziecka. W przypadku wielu dzieci na początek doskonale sprawdzą się sporty drużynowe, takie jak piłka nożna. Rozpocząć je mogą dzieci od czterech do sześciu lat i na początku mogą nabywać umiejętności poprzez zabawę w grupie rówieśników. Piłka nożna cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a zwłaszcza u chłopców, którzy marzą o zostaniu sławnymi piłkarzami. Strzelony gol lub wygranie pojedynku piłkarskiego na pewno będzie fantastyczną motywacją do dalszych działań. Sporty zespołowe tego rodzaju uczą także współpracy w grupie oraz samodyscypliny, dlatego doskonale sprawdzą się na początek. Oprócz tego bardzo dobrym wyborem na pierwsze zajęcia dla dzieci będą zajęcia ogólnorozwojowe, takie jak na przykład gimnastyka. Zajęcia ogólnorozwojowe stymulują rozwój dziecka oraz poprawiają jego kondycję, dzięki czemu mogą przygotować dziecko do zajęć wychowania fizycznego w szkole. Oprócz tego gimnastyka ma pozytywny wpływ na kształtowanie poprawnej postawy ciała, a także właściwej koordynacji ruchowej.

Jakie zajęcia sportowe dla dziecka wybrać na początek?
Jakie zajęcia sportowe dla dziecka wybrać na początek?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zajęć dla dziecka?

Podczas wyboru najlepszych zajęć sportowych dla swojego dziecka powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można wskazać przede wszystkim sprawność fizyczną dziecka, ponieważ jedne aktywności sportowe wymagają większej wytrzymałości niż inne. Jeśli dziecko nie ma kondycji to warto rozpocząć od zajęć, których poziom trudności nie będzie zbyt wysoki. Oprócz tego podczas wyboru zajęć dla dzieci powinno się zwrócić uwagę na fakt, czy dziecko dobrze odnajduje się w grupie rówieśników i czy dobrze dogaduje się z innymi. Ma to bardzo duże znaczenie podczas wyboru sportów drużynowych, takich jak piłka nożna. W przypadku niektórych aktywności grupowych dziecko powinno dobrze znosić presję grupy, dlatego jest to kolejna istotna kwestia, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru zajęć dla dziecka. Przed wyborem zajęć dla dziecka powinno się także sprawdzić, jak dziecko reaguje na ocenianie przez innych oraz czy jest wstydliwe. Ma to znaczenie szczególnie przy aktywnościach tanecznych oraz sportach walki. Na uwagę zasługują również indywidualne preferencje oraz potrzeby dziecka. Warto wybrać aktywność sportową, która zainteresuje dziecko, a zajęcia sportowe dla dziecka będą przyjemnym momentem w ciągu dnia.

Jakie korzyści przynoszą dla dzieci zajęcia sportowe?

Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wśród rówieśników. Wspólna aktywność fizyczna wspiera nie tylko rozwijanie kontaktów między dziećmi, ale również pomaga w rozładowaniu nadmiaru energii, uczy zasad „fair play” czy wspomaga rodziców w wychowaniu młodego człowieka. Warto już od najmłodszych lat zapisać dziecko na zajęcia sportowe, ponieważ to dobry moment na wyrobienie zdrowych nawyków. Zobacz jakie jeszcze inne korzyści przynoszą dla dzieci zajęcia sportowe, oraz jaka aktywność sportowa będzie najlepsza na pierwsze zajęcia.

Sport pomaga w rozładowaniu nadmiaru energii

Dzieci posiadają nieograniczone pokłady energii, w szczególności przedszkolaki. Właśnie dlatego najmłodsi najbardziej dają się we znaki rodzicom i opiekunom. Kiedy dorośli już opadają z sił po kolejnych wymagających zabawach, pociechy mogą biegać jeszcze godzinami wymyślając kolejne gry i zabawy. Zapisanie dziecka na zajęcia sportowe sprawi, że jego energia będzie miała pozytywne ujście. Warto zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju formy aktywności, szczególnie te na świeżym powietrzu niosą ze sobą obopólne korzyści. Dzieci mogą zyskać nowych przyjaciół, nowe pasje, natomiast rodzice chwilę odpoczynku i wytchnienia po pracy.

Zajęcia sportowe wspomagają prawidłowy rozwój

Powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” jak najbardziej wpisuje się w każdy rodzaj sportowych zajęć. Dzieci rozwijają się bardzo intensywnie i wiele nawyków, zarówno tych złych jak i dobrych będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości. Zdrowe nawyki takie, jak uprawianie sportu już od najmłodszych lat z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Ruch na świeżym powietrzu pomaga w prawidłowym wzroście kości, funkcjonowaniu stawów i rozbudowy mięśni. Regularne zajęcia sportowe mają pozytywny wpływ również na procesy metaboliczne, dzięki czemu organizm jest bardziej dotleniony i zwiększa się ogólna wydolność organizmu.

Regularna aktywność fizyczna wzmacnia odporność

Uprawianie sportu pomaga rozładować napięcie, pomaga w prawidłowym rozwoju, ale także wspiera odporność organizmu. Regularne zajęcia sportowe mają bardzo duże przełożenie na funkcjonowanie systemu obronnego organizmu. Podczas ogólnorozwojowego treningu fizycznego stymulacji poddawane są praktycznie wszystkie partie ciała i narządy wewnętrzne. Uaktywniają mechanizmy immunologiczne, które zwiększają odporność, zwłaszcza na choroby zakaźne. Ponadto lepiej napowietrzona i bogata w substancje odżywcze krew dociera w najdalsze zakamarki organizmu. Co dodatkowo poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego. Poprawa wydolności pracy serca i płuc, przyczynia się nie tylko do lepszego stanu zdrowia, ale także do większą ilością energii i lepszego samopoczucia.

Zajęcia sportowe wspomagają budowanie systemu wartości

Zajęcia sportowe kształtują nie tylko mięśnie i ciało, lecz także umysł, psychikę i wspierają budowę zdrowego systemu wartości. Zespołowe gry i zabawy uczą bardzo ważnych umiejętności społecznych. Zdrowa rywalizacja, umiejętność współdziałania w grupie, czy umiejętności radzenia sobie z sukcesem i porażką, albo umiejętność rozwiązywania konfliktów — to tylko niektóre cele możliwe do osiągnięcia podczas pracy w grupie. Zajęcia sportowe są niezmiernie ważne w sferze społeczno-wychowawczej, ponieważ kształtują życzliwy stosunek do ludzi, przyczyniają się do wzrostu zainteresowań i uczą konsekwencji w dążeniu do postawionych celów.

Zajęcia sportowe dla dzieci to najlepsza forma zabawy i nauki

Bardzo dobrym wyborem na pierwsze zajęcia może być szkółka piłkarska dla dzieci. Takie zajęcia sportowe oferują nie tylko pracę z piłką nożną, ale przede wszystkim świetną zabawa i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zajęcia w szkółce piłkarskiej dla dzieci prowadzone są nie tylko w kierunku poprawy kondycji i koordynacji ruchowej, ale również uczą pracy w grupie i zdrowego zachowania w przypadku poniesionej porażki. Co jest kluczowe z punktu wychowawczego młodego człowieka. Zatem warto już dziś zapisać swoje dziecko na pierwsze zajęcia sportowe.

Ciasteczka

Używamy ciasteczek, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkowania naszej strony. Chcesz dowiedzieć się więcej?